PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nový kamerový systém dokáže odhalit zločin dříve, než se stane

7. dubna 2013

Na fotbalových stadionech a v letištních halách dnes již prakticky neexistuje kout, který by nebyl hlídán kamerami. Tyto systémy jsou tak vyspělé, že dokážou natáčet obraz i za úplné tmy nebo podle databáze automaticky identifikovat osoby v záběru a povolit nebo zamítnout jim vstup. Již brzy ale budou ještě chytřejší, vědci již nyní testují řešení, které dokáže odhalit zločin dříve, než se stane.

Jak takový systém funguje v praxi, demonstrovala společnost Fujitsu. Kamera je díky speciálnímu softwaru schopna měřit srdeční puls v reálném čase. Stačí přitom, aby zaměřila na pouhých pět sekund alespoň část tváře.

Představené řešení monitoruje světlost pokožky a intenzitu průtoku krve. Založeno je na charakteristice absorpce zeleného světelného spektra hemoglobinem.

Právě podle výkyvů tepové frekvence člověka pak dokáže systém odhalit v davu jedince chovající se podezřele a upozornit na to ostrahu. Ta má pak možnost dotyčného zkontrolovat ještě před tím, než skutečně něco provede.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Celý systém je podle tvůrců natolik inteligentní, že chybové měření je téměř vyloučeno. Kvůli novince není potřeba žádných speciálních kamer a může být jednoduše nasazena i ve stávající monitorovací síti. Stačí doinstalovat speciální software.

Uplatnění najde i v medicíně

Vyspělý software nechce společnost Fujitsu využít pouze pro oko Velkého bratra. S nasazením se počítá také v medicíně, kdy by kamery mohly velice snadno a efektivně monitorovat zdravotní stav. Ať už hovoříme o pacientech v nemocnicích nebo o manuálně pracujících lidech v továrnách a na stavbách.

Problém by podle tvůrců nebyl ani s nainstalováním do současných chytrých telefonů, notebooků či počítačových tabletů. Ty by se tak rázem proměnily v osobního zdravotního asistenta, který by byl k dispozici kdykoliv a kdekoliv.

Podobný systém koneckonců již nabízí společnost Samsung u svého vrcholného smartphonu Galaxy S4. Takzvaný S Health spolupracuje se zabudovanými čidly v telefonu a díky nim je schopen monitorovat zdravotní kondici majitele. Dokonce jsou k dispozici také záznamy o stravování, cvičení či spánku. [celá zpráva]

Fujitsu plánuje nový kamerový systém nabídnout firmám i státním institucím v průběhu v následujících několika letech. Zástupci firmy ale nevyloučili, že by se v provozu mohl objevit výrazně dříve.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se