PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Otroků je na světě více než v roce 1860, jejich cena vzrostla jen mírně

úterý 12. března 2013

Otroctví sice bylo zrušeno, ale počet otroků je přesto nyní vyšší, než byl v roce 1860, tedy těsně před občanskou válkou v USA. Podle nadace SumAll je jich 27 miliónů, zatímco tehdy jich bylo o dva milióny méně. Mírně vzrostla ve srovnání s předminulým stoletím i jejich cena. Důvodem je, že otrocká práce je stále velmi výnosná.

Většina lidí upadá dnes do otroctví ze stejných důvodů, jako tomu bylo ve starověké Babylónii - nejsou schopni splácet své dluhy. Mnohdy jsou ale do otroctví prodávány děti. Nejvíce otroků je v Jižní Asii, zejména v Indii, ale hodně je jich také v Africe, tisíce otroků jsou ale i v USA.

Průměrná cena otroka je dnes 140 dolarů, zatímco v roce 1860 byla 134 současných dolarů. (Do ceny byla zahrnuta inflace). Cena se ovšem značně liší podle toho, o jakého otroka jde. Zatímco cena otroka, který ztratil svobodu, protože nebyl schopen splácet dluhy, činí 60 dolarů, průměrná cena propašovaných sexuálních otroků a otrokyň činí 1910 dolarů.

Sexuální otrokyně v Thajsku přinese ročně majiteli 18 000 dolarů, ale v Los Angeles už 49 000. Výnosná je ale pro otrokáře i těžká práce. Otrok, který vyrábí cihly, v Indii ročně přinese majiteli 2000 dolarů, v Brazílii však už 8700 dolarů.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Dětští otroci v Kambodži, Ghaně, Ugandě, Indonésii, na Filipínách a v Peru většinou končí jako rybáři. V Indonésii naopak sbírají kamení.

Otrok v průměru zůstává v otroctví šest let, pak se mu buď podaří utéci, splatí svůj dluh nebo zemře.

„Největším šokem pro nás byla jasně stanovená cena lidského života ve srovnání s dalšími komoditami,“ řekl Dane Atkinson z nadace SumAll. „Život je levnější než některé lahve vína,“ dodal.

Ve zprávě SumAll využila nejen data OSN a Světové banky, ale také policejní zprávy a zprávy organizací na ochranu lidských práv.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se