PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Lidstvo vypustilo rekordní množství skleníkových plynů

Prosinec 2012

Úroveň skleníkových plynů vyprodukovaných na planetě Zemi v loňském roce se vyšplhala k novému rekordu, uvedla ve své nové zprávě Světová meteorologická organizace (WMO). V té souvislosti upozornila na to, jak je nepravděpodobné, že by lidstvo mohlo omezit růst teploty na Zemi naplněním cílům stanovených Organizací spojených národů (OSN).

„I kdybychom to byli schopni zastavit zítra, tyto skleníkové plyny budou mít dopad po staletí,“ citovala generálního tajemníka WMO Michela Jarrauda agentura AFP. „Objem emisí nejenže roste, nýbrž roste exponenciálně,“ řekl.

Skleníkové plyny v čele s oxidem uhličitým (CO2) jsou hlavní příčinou oteplování světového klimatu. CO2, který je odbouratelný v rostlinách, sám o sobě není jedovatý, jeho nebezpečnost ale spočívá v působení na životní prostředí při vysokých koncentracích v atmosféře. Vytváří radiační clonu, která způsobuje zvyšování teploty země. Obecně se tedy tento plyn zařazuje do skupiny látek, vytvářející známý skleníkový efekt.

Oteplování na postupu

Produkce průmyslových zplodin už v roce 2010 narostla na úroveň, která výrazně překonala nejhorší scénář, před nímž před pěti lety varovali vědci při Mezivládním panelu pro klimatické změny (IPCC).

V loňském roce nárůst pokračoval. Podíl oxidu uhličitého se zvýšil o dvě částice z předchozích 390,9 částice CO2 v miliónu částic atmosféry. Hodnoty CO2 v atmosféře jsou podle WMO na 140 procentech úrovně z preindustriální éry první poloviny 18. století a v posledních 260 letech bylo do atmosféry uvolněno na 375 miliard tun plynu.

„Tyto miliardy tun CO2 navíc v atmosféře zůstanou po celá staletí a budou způsobovat pokračující oteplování naší planety a mít dopad na všechny aspekty života na Zemi. Budoucí emise tuto situaci budou zhoršovat,“ upozornil šéf WMO Jarraud a dodal, že plán OSN zajistit omezení nárůstu teplot na Zemi o maximálně dva stupně Celsia nebude možné dodržet. „Je to stále víc nepravděpodobné,“ poznamenal.

Kromě CO2 jsou významnými skleníkovými plyny například metan či oxid dusný, také jejich hodnoty podle zprávy loni překonaly rekordy.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se