PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Smlouvou o sKartách mohly být spáchány tři trestné činy, tvrdí ČSSD

Podpisem smlouvy o sKartách s Českou spořitelnou byly podle opoziční ČSSD spáchány tři trestné činy - zneužití pravomoci veřejné osoby, neoprávněné nakládání s osobními údaji a poškození cizích práv. "Je třeba, aby se tím orgány činné v trestním řízení zabývaly," řekl v pátek šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc. Strana se opírá o právní expertizu.

Zástupci ministerstva práce a sociálních věcí podle opoziční ČSSD při podpisu smlouvy o sKartách překročili své pravomoci, a proto je smlouva od samého začátku neplatná, tvrdí sociální demokraté. Smlouvu za ministerstvo podepisoval bývalý náměstek Vladimír Šiška, kterého teď kvůli jiné věci stíhá policie.

Vláda Petra Nečase se jen před pár dny s vedením spořitelny domluvila na změně smluvních podmínek tak, aby lidé, kteří jsou na dávkách, mohli v průběhu příštího roku dostávat dávky složenkou, když na tom budou trvat. SKarta jako taková ale příjemcům dávek zůstane jako povinný identifikátor (více zde).

Sociální demokraté v Senátu navrhli úplné zrušení sKaret a v pátek dali najevo, že s žádnými úpravami smlouvy, kterou neuznávají, nebudou souhlasit.

Veškeré informace z jednotného informačního systému smí podle ČSSD ministerstvo práce a sociálních věcí poskytnout jen České správě sociálního zabezpečení, ale ne soukromému subjektu, jakým je i spořitelna.

Karta sociálních systémů známá jako "sKarta" je podle právního rozboru pro sociální demokracii veřejnou listinou a žádný zákon nestanoví, že ji vydává a provozuje banka. Smlouva mezi ministerstvem a Českou spořitelnou má naproti tomu podle sociálních demokratů soukromoprávní charakter a nemůže mít proto žádné účinky na osoby, které nejsou účastníky této smlouvy, tedy ani na příjemce sociálních dávek.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se